{ margin-top:0px; position: relative; top: -50px; }

Allah Korusun Patates

Yazar ali ikizkaya 26.09.2009 Circa

Yandaki resme bakıp ta, şimdi bu nerden çıktı diyebilirsiniz.
Elektronik terminolojisinde, bir şeyin sahtesine, göründüğü gibi olmayanına patates tabirini kullanırız. Bir arkadaşım televizyonu aç dediğinde o berbat sel felaketi görüntülerini içim, ruhum, canım acıyarak seyrettim. Seyrettim ama orası başka bir Kedi Cumhuriyeti idi. Ne kedi devletinden bir yardım eden, ne bir kedi bakan, ne de asabi kedi başbakan(kedilerin arasında en iyi bakan, en birinci bakan demektir) vardı. Halbuki televizyonlarda kendisi konuşturulmuyor diye İsrailli büyük bir kediyi yarım yamalak konuştuğu o yabancı ülke lisanında söyleyerek tırmalamıştı. Küçük kediler aynı o büyük deprem felaketindeki gibi yapayalnızdılar. Kimseleri yoktu. Yoktu da, onların kedi bakmayanları vardı. Ne yazık onlara, yabancı kedi ülkelerinde olduğu gibi kapı kapı dolaşıp haber vermemişti kimse, felaketi. Demek ki onların ülkelerinde okumuş, akıllı fikirli, büyük kedileri yoktu. Yine olan ufak kedilere olmuştu. Onlara sahip çıkacak ilgilenecek kimseleri yoktu. Öyle ya, herkesin işine yarayan "Şehit" gibi mucize bir kelime vardı lisanlarında. Puzzle da her yere uyan parça gibi. Aslında, bu Allah Korusun Patates hareketine çok bel bağlamışlardı. O da mı patates çıkmıştı nedir ?. Yine de biz Allah Korusun Patates den diyelim de, ne olur noollmazz.

edit post

6 yorum:

 1. Ateş Böceği on Eylül 09, 2009 dedi ki...

  Ülkeler kendilerine benzeyen Hükümetleri kendi elleriyle seçerlermiş..

  Müstehak dicem ama yinede dilim varmıyor...

  YanıtlaSil
 2. Sagır Kedi on Eylül 09, 2009 dedi ki...

  Haydaa bende Patatesime laf söyletmem diye başlayacaktım kiiiii susuyorum:))))Yanlış anlamayın patates sebzesi hastasıyım yani:)))

  YanıtlaSil
 3. back to black on Eylül 09, 2009 dedi ki...

  bu yazının üzerine söylenecek söz yok. ne yazık ki çürük patatesleri tarladan toplayan yine bizim insanımız...

  YanıtlaSil
 4. asya selda on Eylül 09, 2009 dedi ki...

  üzgünüz hemde çok...bugün o büyük kedi familyasından olmayan tüm küçük kedilerin olduğu gibi çok üzgünüz...
  ama sorsanız o büyük kedilere derlerki belki de ne gelir elden takdir-i ilahi...

  YanıtlaSil
 5. Başak BAŞOL on Eylül 09, 2009 dedi ki...

  Yahu nolur biri bana adam gibi bilgi versin .Galiba Avrupa yakası etkilenmiş ama nereler,abim orada oturuyor benim.Panik oldum elin Almanyasında...

  YanıtlaSil
 6. Çınar on Eylül 12, 2009 dedi ki...

  "Şehit" mucize kelime.Puzzle da her yere uyan parça. Ne acı ne korkunç ve ne kadar doğru.çok yazık::((

  Allah korusun patatesten...

  Sevgiler

  YanıtlaSil

Sevgili Okuyucu!
Burada yazılanların tamamı birbirimize kimi zaman buruk kimi zaman ise hoşça vakit geçirtmek ve geçirmek arzusu ile yazılmış hikayelerden öte bir şey değil. Bu dünya yolculuğumuzda birbirimize hikayeler anlatıyoruz. Beğenenler birlikte yürümeye devam ediyorlar. Amaçsa bir farkındalık yaratarak önümüzden geçenleri görebilmek. Bakmakla Görmek arasındaki derin farkı vurgulamak veya izah etmeye çalışmak gücümüzce.Söylediklerimin altındaysa paylaşma arzusundan gayri hiç bir şey yok.

Yüzünüz hep ışığa ve sevgiye doğru olsun.

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin

© Petit Prince Template by Petit Prince For Petit Prince Blog